Prezydent Senegalu upomniał się o niepodległość dla Papui Zachodniej

Prezydent Senegalu, Abdoulaye Wade stał się pierwszym afrykańskim przywódcą, który publicznie upomniał się o niepodległość Papui Zachodniej.

Podczas grudniowej konferencji, która odbyła się pod koniec 2010 roku w stolicy kraju Dakarze, Abdoulaye Wade spotkał się z Bennym Wendą, działaczem na rzecz niepodległości Papui Zachodniej, który otrzymał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii w 2003 roku.

Przed wystąpieniem prezydenta Senegalu, Benny Wenda mówił o sytuacji w Papui Zachodniej oraz o walce o niepodległość toczoną przez rodowitych mieszkańców tego kraju. Po przemowie Wenda przekazał tradycyjne papuaskie nakrycie głowy, prezydentowi Senegalu.

Abdoulaye Wade zwracając się do publiczności, wezwał wszystkie narody Afryki do zwrócenia uwagi na problem Papui Zachodniej oraz zastanowienia się nad tym co mogą zrobić aby jej pomóc. Senegalski prezydent swój apel podkreślił stwierdzeniem, iż „Papua Zachodnia jest problemem dla wszystkich czarnych Afrykańczyków”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości i Newsy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s