Represje za wywieszenie flagi Republiki Zachodniej Melanezji

Dwóch Papuasów czeka rozprawa po tym gdy wywiesili 14-gwiazdkową banderę Republiki Zachodniej Melanezji w Manokwari. Dokumenty dotyczące oskarżonych, Meskinusa Bleskadiat i Dance Yenu, zostały już przekazane lokalnemu prokuratorowi.

Adwokat reprezentujący represjonowanych, Yan Christian Warinussy, powiedział, że jest to drugi etap w postępowaniu sądowym, po przesłuchaniach i zgromadzeniu dowodów. Dodał, że dwójka mężczyzn może zostać oskarżona o zdradę.

Pięciu pozostałych śmiałków, którzy brali udział w wywieszeniu flagi to min. John Wena (21 lat), George Rawian (20); Supangha Benha (20) i Alex Duwen (22).

Łącznie, siedmiu mężczyzn zostało aresztowanych po tym gdy, 14 grudnia 2010 roku, wzięli czynny udział w świętowaniu kolejnej rocznicy deklaracji niepodległości Republiki Zachodniej Melanezji.

Republika Zachodniej Melanezji to obok Papui Zachodniej, inna forma państwowości proponowana dla okupowanych przez indonezyjski rząd, wysp Zachodniej Melanezji. Republika została proklamowana w Papui Zachodniej w 1984 roku. Przywódcy secesji zostali aresztowani przez służby indonezyjskie.

Autor: Damian Żuchowski

Na podstawie: westpapuamedia.info

Wiadomość pojawiła się także na www.wolnemedia.net

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości i Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s