Aukcja na rzecz Free West Papua Campaign

1 grudnia 2013 roku o godzinie 16:00 w Społecznym Gimnazjum nr 20 przy ulicy Raszyńskiej 22 w Warszawie odbędzie się aukcja obrazów, fotografii, rzeźb, książek i innych wytworów artystycznych. Dochód z licytacji, jako dobrowolne wpłaty, zostanie przekazany na rzecz organizacji Free West Papua Campaign, która z jednej strony zabiega o przestrzeganie praw człowieka w Papui Zachodniej, z drugiej zaś walczy o przyznanie jej niepodległości, zablokowanej w latach 1960. po licznych machinacjach indonezyjskiego rządu (reżim Suharto), zatwierdzonych później przez ONZ. Celem aukcji, która odbędzie się symbolicznie 1 grudnia, czyli w Dzień Niepodległości Papui Zachodniej, jest zwrócenie uwagi na poważne nadużycia dokonywane w Papui Zachodniej przez indonezyjskie siły bezpieczeństwa (m.in. palenie wiosek, gwałty, tortury, pozasądowe zabójstwa), a także wsparcie organizacji założonej przez Benny’ego Wendę, członka zachodniopapuaskiego ludu Lani i zarazem uchodźcę, przebywającego w Wielkiej Brytanii i od lat zabiegającego o przeniesienie tego tematu do sfery publicznej.

Aukcja ma charakter całkowicie otwarty; inicjatorami jej są osoby prywatne: Rafał Szymborski, Sylwia Gibaszek i Max Bojarski. Społeczne Gimnazjum nr 20 przy ul. Raszyńskiej, w której odbędzie się pierwszogrudniowe spotkanie na rzecz Papui Zachodniej, wcześniej użyczało swoich przestrzeni m.in. na akcję wsparcia dla Birmy. W najbliższą niedzielę planowanej licytacji towarzyszyły będą krótkie przemówienia dotyczące łamania praw człowieka w Papui Zachodniej oraz wystawa na której zaprezentowane zostaną m.in. wizerunki więźniów politycznych, skazanych na wieloletnie pozbawienie wolności za eksponowanie symboli niepodległościowych). Aukcja organizowana pod gmachem warszawskiego gimnazjum wpisze się w międzynarodową akcję wsparcia dla Papui Zachodniej. Tego samego dnia na ulice wyjdą demonstranci m.in. w nowogwinejskim Port Moresby, w Madrycie, Brisbane, Sydney, Melbourne, Londynie, Stambule, Kopenhadze, Port Villa, w Holandii i wielu regionach Papui Zachodniej.

Strona aukcji: https://www.facebook.com/events/251583978325147/257150974435114/?comment_id=257268097756735&notif_t=event_mall_reply

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości i Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s