Koncert „Papua Merdeka” – pierwsze takie wydarzenie w Polsce

bunt

Sobota, 9 sierpień 2014 roku, godz. 17:00, Niecieplim koło Garwolina

Plenerowa miejscówka nad rzeką 2km od Garwolina
 

Skład kapel:

– Na Zewnątrz
https://www.facebook.com/pages/Na-Zewnątrz/187458721284177?fref=ts

– BUNT
https://www.facebook.com/buntpunkrock?fref=ts

– Niepotrzebni (Hc-punk wawa)+++++ niespodzianka muzyczna

WEJŚCIE: 10zł

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce! 9 sierpnia 2014 roku w Niecieplinie k. Garwolina – za sprawą punkowej kapeli Bunt – odbędzie się koncert dedykowany wyciszonej, w Polsce mało znanej, kwestii łamania praw człowieka i niepodległości Papui Zachodniej! Zespół „Bunt” reprezentuje muzyczny nurt starego dobrego punku. Zaledwie tydzień po „Przystanku Woodstock” kapela wyemituje falę ciężkiego brzmienia, aby zwrócić uwagę mieszkańców naszego kraju na niepokojącą sytuację w rajskim regionie położonym na styku Azji i Oceanii! PRZYBĄDŹ NA KONCERT I WYRAŹ SPRZECIW WOBEC TORTUR, RASIZMU, ARBITRALNYCH ARESZTOWAŃ I PRZEMOCY!
Zespół „Bunt” jako pierwszy w dziejach polskiej muzyki zaangażował się w sprawę niepodległości Papui Zachodniej i w ten sposób jego działalność zyskuje wymiar interkontynentalny! W 1962 roku podczas gdy Afrykę, Azję i Oceanię stopniowo ogarniały nastroje dekolonizacyjne, indonezyjskie siły bezpieczeństwa by zapobiec temu procesowi w Papui Zachodniej, wylądowały na zachodnim wybrzeżu Nowej Gwinei. Po sfingowanym referendum z 1969 roku indonezyjska administracja, której ster wpadł naonczas w ręce krwawego dyktatora Suharto, zaanektowała obszar o powierzchni 420,540 km2 w skład zarządzanego przez siebie państwa. Od momentu wkroczenia indonezyjskich sił bezpieczeństwa do Papui Zachodniej do dnia dzisiejszego z rąk tychże zginęło ponad 100 tysięcy rdzennych mieszkańców Papui Zachodniej. Przez całe dziesięciolecia lokalni Papuasi reprezentujący 250 odrębnych plemion doświadczali szeregu nadużyć, w tym: ostrzeliwania pokojowych demonstrantów; gwałtów, tortur, palenia wiosek, pozasądowych mordów, arbitralnych aresztowań; kar wieloletniego więzienia za eksponowanie symbolów niepodległościowych; zbiorowych przesiedleń ludności; niszczenia miejsc sakralnych; porwań oraz rabunkowego niszczenia zasobów naturalnych.Obecnie, gdy indonezyjscy prezydenci przyjmowani są na europejskich salonach i określani mianem „demokratycznych” mieszkańcy Papui Zachodniej wciąż nie mogą liczyć na realizację swych podstawowych praw, odebranych im przed ponad 50 laty. W indonezyjskich więzieniach przebywają niepodległościowi działacze tacy jak Filep Karma, Victor Yeimo i Domikus Sorabut, którzy zostali oskarżeni o zdradę jedynie dlatego, że mówili o niepodległości lub podnosili sztandary niepodległościowe w miejscu publicznym. Wielu innych, jak Benny Wenda czy Herman Wainggai, musiało zbiegać z kraju. Rozlicznych, w tym Theysa Eluaya, Mako Tabuniego i Hubertusa Mabela, zamordowano.

 

NIE POZOSTAWAJ BIERNY I 9 SIERPNIA 2014 ROKU POJAW SIĘ W NIECIEPLINIE, BY WSPÓLNIE PRZY BRZMIENIACH GITAR ZESPOŁU BUNT, W GRONIE LUDZI TAKICH JAK TY, STAWIĆ TAMĘ TRWAJĄCEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI. TWOJA OBECNOŚĆ JEST WAŻNA!

Cel szczytny! Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz organizacji Free West Papua Campaign, założonej przez Benny’ego Wendę z plemienia Lani, który represjonowany przez indonezyjski rząd uzyskał azyl w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi kampanię na rzecz Papui Zachodniej.http://freewestpapua.org/

ZOBACZ:

„Forgotten Bird of Paradise” http://www.youtube.com/watch?v=CaGou3vB3A0

„Genocide In West Papua” http://www.youtube.com/watch?v=HHuwIT7vSLU

Więcej informacji na stronach:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości i Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s