FWPC Poland pierwszego grudnia na ulicach Garwolina

Dla rdzennych mieszkańców Papui Zachodniej 1 grudnia to data szczególna! Mając tego świadomość Free West Papua Campaign Poland nie zważając na trudne warunki atmosferyczne dołącza  się do tego globalnego aktu solidarności. Odbiór naszego marszu na mieście był bardzo pozytywny. Kilka osób widząc po raz pierwszy flagę Morning Star i po raz pierwszy słysząc o Free West Papua Campaign podeszło do nas i zaczęło zadawać nam pytania.

1

Dla większość Polaków okupowana Papua Zachodnia to czysta abstrakcja, podobnie jak brutalna okupacja indonezyjska. Większość Polaków nie rozumie czym różni się Papua Zachodnia od niepodległego państwa Papui Nowej Gwinei. Naszym zadaniem jest właśnie usuwać tę zasłonę niewiedzy, cierpliwie, bez zdenerwowania, tak by w ostateczności ukazać prawdę o brutalnych praktykach eksterminacyjnych stosowanych przez rząd NKRI (Republiki Indonezji) oraz bierność i indolencję ONZ, która po pierwsze, dopuściła do skandalicznego gwałtu na wszelkich demokratycznych zasadach, jakim był Akt Wolnego Wyboru (Act of Free Choice -14-15 lipca 1969), a  po drugie, jest cały czas bierna i głucha na krzyki rozpaczy jakie dobiegają  bez przerwy z odległej wyspy na Pacyfiku.

2

Podobną, zupełną niewiedzą na temat indonezyjskiej okupacji w Zachodniej Nowej Gwinei oraz flagi Morning Star wykazali się stróże prawa na ulicach Garwolina, którzy wyrazili zaniepokojenie naszymi poczynaniami.

Wszelkie rodzaje interakcji z przechodniami mające miejsce podczas naszego marszu są dla nas źródłem optymizmu! Stanowią one integralny element poszerzania świadomości, motywowania do zaangażowania oraz pobudzania sumienia! To część naszej kampanii, którą konsekwentnie będziemy realizowali. Wiemy, iż wiele osób (w tym dzieci i młodzież wracająca ze szkół) ujrzało flagę Morning Star po raz pierwszy! Wierzę, że ten widok dla części z nich będzie impulsem dla duchowych poszukiwań prawdy i w przyszłości zaowocuje poparciem naszej walki o godność, wolność i niepodległość Papui Zachodniej.

7

Rozmowy jakie przeprowadziliśmy podczas naszego przemarszu przez miasto z flagami Papui Zachodniej jeszcze raz silnie zintegrowały naszą grupę, a także zbudowały pomost w kierunku naszych planów na przyszłość, związanych z następnym szeregiem solidarnościowych działań! Wszystkim aktywistom pomagającym w zrealizowaniu tej akcji serdecznie dziękuję i wyrażam pełne optymizmu przekonanie, że te wydarzenie jest dowodem kontynuacji pewnego stanu świadomości, który  wzmocni duchową siłę tych w imieniu, których walczymy! Wiem, że nasze pierwszo grudniowe działanie jest krokiem przybliżającym nas do kolejnych wielkich wyzwań jakich podejmiemy się dla narodu Papui Zachodniej!

Rafał Szymborski

Koordynator Free West Papua Campaign Poland

8

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości i Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s