Raport z działań indonezyjskich służb w ok. Sentani

Z szacunkiem do wszystkich walczących o prawa człowieka w Papui Zachodniej. Nazywam się Yason Sambom i piszę swój raport na podstawie doświadczeń ostatniego tygodnia.

Oto ich chronologia:

Najpierw policja w Sentani aresztowała młodego człowieka, Roberta Sambona. Do zatrzymania doszło w związku z napadem z bronią w ręku (nie wiem czy ten napad był sfingowany czy Robert rzeczywiście dopuścił sie tego czynu, ale zapewne Yason nie miał czasu na objaśnianie szczegółów-przyp. Rafał Szymborski).

W wyniku rozwoju wypadków aresztowano następnie Wariusa Enumbi jako, że znaleziono dowody i amunicję w jego domu.

Dnia 6 lutego 2016 o godzinie 1.00 do kolejnych wypadków doszło w moim domu. Policja zainteresowała się moim łukiem i strzałami i kiedy usłyszałem o tym, że mnie szukają opuściłem to miejsce wraz z przyjacielem Noldi Hilką.Udaliśmy się do domu starszego człowieka, który należy do rodziny mojego przyjaciela i reprezentuje starszyznę Maribu.To było o 3.30.

Następnie uciekliśmy z kolegą do lasu po tym gdy ludzi w tym domu zatrzymala policja z Jayapura.Wśród nich byli: :Eli Tempul (lat 54), Kalwin Tempu (10 lat) oraz Serni Tempu (27 lat). Policja przesłuchuje wszystkich spokrewnionych ze mną oraz z Noldi Hilką.Uciekliśmy do lasu  i szuka nas wywiad złozony z 3 Papuasów i 3 Indonezyjczyków.Oni wkroczyli do miejsca naszego ostatniego pobytu.

W nocy 9 lutego poszliśmy lasem wzdłuż granicy światła podczas ulewy.Nie wkroczyliśmy do domu ani miasta ponieważ wiemy, że policja nadal aresztuje i przesłuchuje .Wiemy, iż celem policji jest zabicie nas! Jesteśmy w wielkim niebezpieczeństwie, bowiem nie mamy żywności . Przetrwanie w lesie jest niezwykle trudne!

Błagamy o wsparcie bowiem jesteśmy w trudnej sytuacji! Potrzebujemy miedzynarodowej pomocy! Potem napiszę następny krótki raport o naszej sytuacji!

Autor: Yason Sambom

Przekład: Rafał Szymborski

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s