Video

1.  W dniach 17-19 października 2011 roku w Abepura odbył się III Papuaski Kongres Ludów Papuaskich. Wydarzenie zgromadziło 4 tysiące rdzennych mieszkańców Papui Zachodniej.  Niebawem po tańcach i uroczystej proklamacji niepodległościowej, indonezyjskie służby bezpieczeństwa przystąpiły do gwałtownego rozpraszania zgromadzenia. Padły strzały, według policyjnej i rządowej wersji, tylko ostrzegawcze. W rzeczywistości w wyniku policyjno-wojskowej akcji zginęło 3-7 Papuasów a 90 zostało rannych. Pięcioro uczestników Kongresu skazano na trzy lata pozbawienia wolności za udział w „akcie zdrady”.

2. Nagranie ukazuje zgliszcza papuaskiej wioski w górskim regionie Papui Zachodniej. Wiele obszarów highlandu tj. Punkak Jaya jest zamkniętych dla dziennikarzy, organizacji humanitarnych i praw człowieka. Wielu ludzi ukrywa się w lasach a okresowe rajdy indonezyjskiego wojska i oddziałów paramilitarnych przynoszą agresję , także w stosunku do ludności cywilnej

 

3. Oto jedno z nagrań jakie wyciekły na widok publiczny w 2010 roku. Obrazuje indonezyjskich żołnierzy, którzy poniewierają zatrzymanych Papuasów.

 

3. Pięcio odcinkowa mowa z czerwca 2010 roku na temat dramatu w Papui Zachodniej. Mówca jest bezustannie atakowany przez falangę komarów:-)

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s